Ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος αναδείχθηκε Ξανά Παγκόσμιος Πρωταθλητής Χειροπάλης !!

Facebook
Twitter
Email

Επιστροφή εκεί που του αξίζει, επιστροφή στην κορυφή !! Ο Αχαιός πρωταθλητής μας, απέδειξε με το ʼʼ καλημέρα ʼʼ ότι ήταν σε εκπληκτική κατάσταση, αφού κέρδισε κάθε αντίπαλο, φθάνοντας αήττητος μέχρι και τον μεγάλο τελικό, στο πολυπληθέστερο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης, της W.A.F όλων των εποχών με 2.000+ πλεον αθλητές, που διεξήχθη στην Βουδαπέστη της Ουγγαρίας. Στον τελικό, πραγματοποιώντας μια συγκλονιστική εμφάνιση, απέδειξε ότι διαθέτει το δυνατότερο δεξί χέρι στον κόσμο, αφού κατέκτησε την 1η θέση, φέρνοντας το χρυσό μετάλλιο στην χώρα μας !! Είναι η 2η φορά που ο ʼʼ Τιτάνας ʼʼ Γιώργος Χαραλαμπόπουλος στέφεται Παγκόσμιος Πρωταθλητής, αφού είχε κατακτήσει ξανά τον τίτλο στην Μαλαισία το 2015 !!