Κάνε ότι κοιμάσαι: Τρένταρε πριν ξεκινήσει η επίσημη πρεμιέρα – «Βροχή» τα tweets
Η νέα σειρά της ΕΡΤ, «Κάνε ότι κοιμάσαι» έκανε πρεμιέρα το βράδυ της Δευτέρας (12/09) στις 22:00. Το πρώτο επεισόδιο της νέας ανατρεπτικής ψυχολογικής σειράς με πρωταγωνιστή τον Σπύρο Παπαδόπουλο, πριν την επίσημη πρεμιέρα στον «αέρα» της ΕΡΤ, έκανε avant premiere μέσω του ERTFLIX, το βράδυ της Κυριακής.
Όσοι παρακολούθησαν το πρώτο επεισόδιο της σειράς μέσω της πλατφόρμας φρόντισαν να μοιραστούν την άποψη τους με τους υπόλοιπους υποψήφιους… τηλεθεατές μέσω του twitter. Έτσι, το βράδυ της Δευτέρας, το hashtag για την σειρά Κάνε ότι Κοιμάσαι τρένταρε και βρέθηκε στις πρώτες θέσεις πριν καν ξεκινήσει η επίσημη πρεμιέρα.
Η υπόθεση της σειράς «Κάνε ότι κοιμάσαι»
Ο Νικόλας (Σπύρος Παπαδόπουλος), ένας χαρισματικός καθηγητής λυκείου βλέπει τη ζωή του να διαλύεται βίαια και αναπάντεχα. Στη διάρκεια μιας έντονης κρίσης στον γάμο του, ο Νικόλας εμπλέκεται ερωτικά, για μια νύχτα, με τη μητέρα ενός μαθητή του ο οποίος εμφανίζει προβλήματα συμπεριφοράς (Έμιλυ Κολιανδρή). Λίγες ημέρες αργότερα, η σύζυγός του (Μαρίνα Ασλάνογλου) δολοφονείται στη διάρκεια μιας ένοπλης ληστείας στο ίδιο τους το σπίτι και η κόρη του μεταφέρεται σε κρίσιμη κατάσταση στην εντατική.
Αντιμέτωπος με την οικογενειακή τραγωδία, αλλά και την άγρια και παραβατική πραγματικότητα του περιθωριοποιημένου σχολείου, στο οποίο διδάσκει, ο Νικόλας προσπαθεί να ξετυλίξει ένα κουβάρι μυστικών και ανατροπών, για να μπορέσει να εντοπίσει τους εγκληματίες και να αποκαλύψει μια σκοτεινή συνωμοσία σε βάρος του.
Στο πλευρό του βρίσκεται μια «ασυνήθιστη» αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ. (Νικολέτα Κοτσαηλίδου), ο επίμονος προϊστάμενός της (Δημήτρης Καπετανάκος) και μια ολόκληρη τάξη μαθητών, που βλέπει στο πρόσωπό του έναν εμπνευσμένο καθοδηγητή.
Η έρευνα αποκαλύπτει μια σειρά από αναπάντεχες ανατροπές που θα φέρουν τον Νικόλα σε σύγκρουση με έναν σεσημασμένο τοκογλύφο (Τάσος Γιαννόπουλος) και τον επικίνδυνο κόσμο της νύχτας που αυτός εκπροσωπεί, αλλά και με μία συμμορία, η οποία μελετά τα θύματά της σε βάθος μέχρι να τα εξοντώσει.
Τα είδα κ τα τρία….Το..#kaneotikoimasai όμως πολύ ανώτερο σαν πλοκή!!!Σε κρατάει σαν κόλλα!!!!Μην τολμήσετε να το χάσετε!!! Ανυπομονούμε για την αποψινη πρεμιέρα (που ήδη είδαμε) κ την συνέχεια!!!!! Κύριε Παπαδοπουλε τα σέβη μου!!!👏👏👏👏👏👍👍👍👍
— Nasia!! (@NasiaKaragouni) September 12, 2022
Το ΣΟΚ του Νικολα οταν εμαθε οτι……
Σσσσσςςςς, δεν θα αποκαλυψω τιποτα.
Αλλα μιλαμε για ΣΥΓΚΛΟ σειρα.
ΣΥΓΚΛΟ η αρχη μα και το φιναλε του 1ου επεισοδιου για το #KaneOtiKoimasai.Η συνεχεια στις 23:00 αφου στις 22:00 θα προβληθει η πρεμιερα στην ΕΡΤ1. pic.twitter.com/unWXAmtDvS
— 😈THᗩNáSIMᗩ & 😇ᗩΓΝà: The 📺 & 🎶 Encyclopedia (@thanasima_agna) September 11, 2022
#Σκαραγκάς φοβερό σενάριο. Μπράβο σε όλη την ομάδα. Συνεχίστε έτσι όπως το 1ο επεισόδιο #KaneOtiKoimasai
— Valkan1sk (@valkan1sk) September 11, 2022
#kaneotikoimasai δυνατό με πολύ καλό Σπύρο Παπαδόπουλο στο δράμα ενάντια στο bullying.
— Manos Mamalakis (@ManosMamalakis) September 12, 2022
Σε μισώ ώρα αρχίζουμε και το άγχος βαράει ταβάνι 🥺 #kaneotikoimasai
— Coraline☀️ (@coralinevibeson) September 12, 2022
Ξεκάθαρα το καλύτερο σχόλιο και μάλιστα πριν δούμε τη σειρά!😅🤝 #kaneotikoimasai https://t.co/mzj3BkSVT2
— Sofia1989 (@Sofia1989Funny) September 12, 2022
Λίγο ξύλινοι κ προκαρ διάλογοι, με εντάσεις μεταξύ των χαρακτήρων που δεν έχουν δικαιολογηθεί σε εμάς αλλά αξίζει να δούμε που θα το πάνε.
Έρωτας η Κολιανδρή, όπως και η Βαξεβάνη. #kaneotikoimasai @ertofficial_ @ERTflixOfficial— • I-Xasou • (@XrhstosVas) September 12, 2022
Το #kaneotikoimasai που κάνει πρεμιέρα σήμερα είναι μια σειρά με γρήγορο μοντάζ αλλά όχι πρωτότυπο σενάριο. Σίγουρα η ανατροπή του 1ου επεισοδίου φαίνεται εύκολα από την μέση του επεισοδίου αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κακή σειρά ⬇️
— • I-Xasou • (@XrhstosVas) September 12, 2022
Έχοντας δει το πρώτο επεισόδιο, νομίζω ότι θα σκίσει! Πρωτότυπο, ρεαλιστικό, γρήγορο! Παπαδόπουλος και Κολιανδρη δίνουν ρέστα! #kaneotikoimasai
— Μόνα Λίτσα (@Efstath51887659) September 12, 2022
Τρεντάρει από νωρίς!
Πάμε να καθηλωθούμε!#kaneotikoimasai 🔥— Joanne AKA mikrolactaki3 🤍🌹 (@mikrolactaki3) September 12, 2022
Πληρώνουμε που πληρώνουμε την κρατική τηλεόραση ας την βλέπουμε κ όλας. Έχει κάνει δυνατό πρόγραμμα #kaneotikoimasai
— Ria Ch. (@RiaChar) September 12, 2022
Δεν ξέρω γιατί τρενταρει ώρες πριν αρχίσει αλλά λέω να το βλέπω και γω. Καιρό έχω να δω μία σειρά.
Τουλάχιστον την πρεμιέρα θα τη δω.
Α! Δε θέλω σποιλερ.
Μιλάμε για αστυνομική, ψυχολογική… τέλος πάντων μια σειρά μυστηρίου.
Τα σποιλερ δεν επιτρέπονται. #kaneotikoimasai— Sofia1989 (@Sofia1989Funny) September 12, 2022
Σίγουρα αξίζει! Εξαιρετική φαίνεται! Ιδιαίτερη σημαντική σειρά…πολύ ενδιαφέρον+αγωνία…Συγκλονίζει+το trailer. #kaneotikoimasai
— Kalliopi.Germ🇬🇷🌹🍬💖 (@KalliaGR) September 12, 2022